ניהול פרויקטים – 10 כללי הזהב

דף הבית » ניהול פרויקטים » ניהול פרויקטים – כללי » ניהול פרויקטים – 10 כללי הזהב

1. צוות פרויקט איכותי ומקצועי

המפתח החשוב ביותר להצלחת פרויקט הוא השמת כח אדם איכותי ומיומן לביצוע הפרויקט שבראשו ראש פרויקט מיומן ובקיא בתהליכים ובשיטות של כל דיסיפלינות הפרויקט בכלל ובניהול פרויקטים בפרט. גיוס והשמת כח איכותי זה גם אם הם באופן ישיר יקרים יותר,  הם המפתח באילוצים הקיימים להשגת התוצאות הטובות ביותר בפרויקט בהיבט עמידה בלו"ז, תקציב וביצועים ובכך למיצוי מיטבי ולהקטנה משמעותית של המשאבים הנדרשים להשגת תכולות הפרויקט. התוצאה היא הגדלת רווח הספק ושביעות רצון הלקוח.

2. מסמכי התקשרות איכותיים

כתיבת מסמכי ההתקשרות החוזית באופן מקצועי ומיומן, הבנה לתכולות הנדרשות בכל אחד מהמסמכים, מניעת כפילויות בדרישות והבנת כל דרישה ודרישה הן ע"י הלקוח והן ע"י הספק תמנע מחלוקות בין הספק ללקוח, תחסוך דיוני מנהלים רבים, תהליכים מיותרים וחוסר יעילות בביצוע הפרויקט.

  • מסמך תכולות הפרויקט (SOW) – לוודא שמכיל את כל תכולות העבודה הנדרשות אך לא מכיל שום דרישה מפרטית של המוצר/ים.
  • האופיין/המפרט הטכני – לוודא שמכיל את כל ההגדרות והדרישות של המוצר הנדרש במסגרת הפרויקט, אך שאינו מכיל דרישות לבצוע העבודה בפרויקט בכלל ודרישות כמויות לאספקה ו/או חלקי חילוף בפרט.
  • טבלת אימות דרישות (VCRM) – הכנת VCRM ע"י הספק ובאישור הלקוח טרם חתימת החוזה. תהליך זה יבטיח את פעולת הניתוח וההבנה של כל דרישה ודרישה באופיין/המפרט הטכני טרם חתימת החוזה.

 

3. תכנית פרויקט איכותית ומפורטת

תכנון טרום חתימת חוזה של תכנית פרויקט איכותית ומפורטת ברמה הכוללת את כל התהליכים בפרויקט ואת הקשרים המתאימים בין תהליכים אלו. תהליכים אלו יכללו את כל הדרישות ממסמך התנאים הכלליים (T&C) וממסמך תכולות העבודה (SOW).  פירוט הפעילויות בכל תהליך יהיה עד לרמת הפירוט הנדרשת להבנת לוחות הזמנים והעלויות. תפוקות התכנית יהיו לוח זמנים ריאלי של אבני הדרך בפרויקט, זיהוי הנתיבים הקריטיים והשגת אמון גבוה יותר מצד הלקוח בהתנהלות הספק. "סוף מעשה במחשבה תחילה" (מהפיוט "לכה דודי", רבי שלמה אלקבץ, 1584).

     
דעתך חשובה לנו   נשמח לתת לכם שירות מקצועי ומותאם אישית, כתבו לנו או צרו קשר
     
או.אם הנדסה בע"מ. © 2013 כל הזכויות שמורות. אין להשתמש בתכנים ללא אישור מראש ובכתב מאו.אם הנדסה, עיצוב ובניית אתרי וורדפרס אביחי